Start Hardware Intel Pentium D
Uwaga
  • Deklaracja prywatności

    Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją, oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo, że możemy umieścić te typy plików cookie na Waszym urządzeniu.

Intel Pentium D

pentiumd_logoPrzeprowadzając edycję wideo, grając w bogate graficznie gry czy też uruchamiając w tle wiele zadań jednocześnie, użytkownicy mają wielkie oczekiwania od ich komputerów PC i małą tolerancję na ich spadek wydajności pracy. Dla ludzi, którzy uruchamiają wiele zależnych od siebie aplikacji jednocześnie, procesor Intel® Pentium® D jest jednym z najlepszych rozwiązań.

Jest on "napędzany" dwoma rdzeniami wykonawczymi w jednym procesorze, co oferuje wyjątkową funkcjonalność i wydajność. Wpływa to na większą produktywność i przyjemność przy korzystaniu z komputera, na którym jeden lub wielu użytkowników uruchamiają różne aplikacje w tym samym czasie.
W obecnie wykorzystywanych środowiskach systemowych sama prędkość taktowania procesora nie jest wystarczająca do uzyskania dobrej wydajności pracy komputera. Dzisiejsi użytkownicy wymagają większej mocy obliczeniowej, jaką można znaleźć w dwurdzeniowym procesorze. Procesor Intel Pentium D daje trzy poziomy mocy obliczeniowej: 3,20, 3 i 2,80 GHz. Dwurdzeniowy procesror Intel posiada dodatkową wartość przez zwiększenie zasobów obliczeniowych, które pomagają rozszerzyć komputer PC o dodatkowe możliwości dla użytkowników wymagających dużego poziomu obliczeń przeprowadzanych jednocześnie. Z procesorem Intel Pentium D użytkownicy mogą wykonywać wiele zadań, takich jak renderowanie grafiki lub granie w gry, przy jednoczesnym skanowaniu antywirusowym lub innymi zadaniami uruchamianymi w tle.

pentiumdCzym się różni technologia HyperThreading od dwurdzeniowości?

Dwurdzeniowy procesor jest ewolucją technologii HT. Obie te technologie pozwalają na wielowątkowość aplikacji pisanych pod kątem jej intensywnego wykorzystywania. Jednak dwurdzeniowość dostarcza dodatkowe zasoby obliczeniowe do komputera PC. Przetwarzanie dwurdzeniowe pozwala na prawdziwe przeprowadzanie obliczeń jednocześnie, dzieki czemu wielu użytkowników może mieć dostęp do tego samego komputera PC, nawet z innych miejsc np. w sieci domowej.

http://www.intel.com/p/pl_PL/support/highlights/processors/pentiumd

 

Free HotSpots

Serwis CB Radio

cb_radio


Projektowanie stron

portal_logo

GPS dla wszystkich

moving_map

Portal Demo

uniwer