Start Hardware Upgrade komptera
Uwaga
  • Deklaracja prywatności

    Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją, oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo, że możemy umieścić te typy plików cookie na Waszym urządzeniu.

Upgrade komptera

Wymień stary silnik na nowy!
ASRock mATXNowy komputer to wciąż duży wydatek. Jednak nie wszystko w komputerze trzeba wymieniać aby sprawował się jak nowy. Podstawowym podzespołem jest płyta główna oraz procesor. Niekiedy trzeba wymienić też i pamięć operacyjną gdy stara nie spełnia wymagań nowej płyty. Ale to koszt zdecydowanie mniejszy.
Duża ilość współczesnych płyt posiada chipsety kart graficznych, które w zupełności wystarcza do codziennej pracy i multimediów. Pozostałe elementy jak dysk twardy, napęd optyczny, obudowa, zasilacz w zdecydowanej większości przypadków pozostanie niezmieniony.
Inną kwestią jest komputer przeznaczony do gier – to dodatkowy koszt kilkuset złotych aby zamontować kartę grafiki ATI lub NVIDIA niezbędną dla bardziej wymagających. A więc warto sprawdzić i policzyć na ile opłacalną będzie wymiana podstawowych elementów aby stać się posiadaczem nowoczesnego komputera. Jednocześnie mając już płytę i procesor w najbliższej przyszłości możemy rozbudować nasz pecet o dodatkowy dysk SATA, dołożyć lepszą grafikę, wstawić kartę sieci bezprzewodowej czy zwiększyć ilość pamięci operacyjnej nie ponosząc olbrzymich kosztów robiąc to poniekąd „na raty”

Przykładowa kalkulacja:

Procesor

Płyta gówna

Koszt

INTEL Dual Core 3GHz

ASRock mini ATX

486 PLN (DDR2)

AMD Athlon II X2

ASRock mini ATX

500 PLN (DDR3)

Karty grafiki:

ASUS EAH5450 z chipsetem ATI - 170 PLN

NVIDIA 9500GT - 185 PLN

Pamięć DDR3 2GB  - 90 PLN

Jest to oczywiście najtańsze rozwiązanie ale zadowoli nie jednego zjadacza chleba, tym bardziej, że rozwój tej technologi jest tak szybki, że nie można za nim nadążyć. Pozostaje zmieniać elementy komputera etapami odpowiednio dla naszych potrzeb i kieszeni.

 

Free HotSpots

Serwis CB Radio

cb_radio


Projektowanie stron

portal_logo

GPS dla wszystkich

moving_map

Portal Demo

uniwer