Start Systemy Ubuntu Super OS
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
Sunker Elite One

Sunker Elite One

 Nasza cena 
YOSAN PRO-110

YOSAN PRO-110

 Nasza cena 
ONWA K6122

ONWA K6122

 Nasza cena 
Midland 278

Midland 278

 Nasza cena 
 
Albrecht AE 4200

Albrecht AE 4200

 Nasza cena 
ALAN 199A

ALAN 199A

 Nasza cena 
ALAN 48 PLUS

ALAN 48 PLUS

 Nasza cena 
TTI TCB-881 DSS

TTI TCB-881 DSS

 Nasza cena 
Alan 109

Alan 109

 Nasza cena 
Harry III ASC

Harry III ASC

 Nasza cena 
Johnny III ASC

Johnny III ASC

 Nasza cena 
Alan 78 plus

Alan 78 plus

 Nasza cena 
...
Uwaga
  • Deklaracja prywatności

    Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją, oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo, że możemy umieścić te typy plików cookie na Waszym urządzeniu.

Ubuntu Super OS

ubuntu10-10Ubuntu – kompletna dystrybucja systemu operacyjnego GNU/Linux, przeznaczona przede wszystkim do zastosowań biurowych i domowych (ang. desktop), choć powstała również wersja serwerowa oraz na netbooki.

 

Ubuntu opiera się na na dystrybucji Debian (w wersji Sid) i jest rozwijane na serwisie Launchpad. Projekt sponsorowany jest przez firmę Marka Shuttlewortha Canonical Ltd. oraz Ubuntu Foundation.

Słowo ubuntu pochodzi z języków plemion Zulu i Xhosa zamieszkujących południową Afrykę i oznacza „człowieczeństwo wobec innych" (ang. humanity towards others). Głównym celem dystrybucji jest dostarczenie użytkownikom domowym kompletnego, otwartego systemu, który będzie łatwy w obsłudze oraz jednocześnie stabilny, niezawodny i nowoczesny.

Ubuntu najprawdopodobniej jest najpopularniejszą na świecie dystrybucją systemu GNU/Linux i prawdopodobnie trzecim pod względem liczby użytkowników systemem (za Microsoft Windows i Apple Mac OS X). Obecnie wiadomo oficjalnie że liczba użytkowników systemu jest już dużo większa niż podawane jeszcze kilka lat temu osiem milionów. W kwietniu 2010 roku firma Canonical ogłosiła iż wersje testową ich systemu testuje 12 milionów użytkowników (10.04 Beta 2). Ubuntu jest jedną z nielicznych dystrybucji GNU/Linux którą zauważono w mediach. Najważniejsze informacje o systemie publikują nawet najpopularniejsze portale internetowe na całym świecie, a także magazyny i gazety 

Debian ma opinię systemu wyjątkowo stabilnego. Oparty jest na sprawdzonych i stabilnych pakietach. Jest to z jednej strony jego zaleta, z drugiej jednak bywa, że czas jaki upływa od powstania nowej technologii czy narzędzia, a jej ostatecznym przetestowaniem i włączeniem do głównych pakietów jest bardzo długi. Dwie ostatnie stabilne wersje Debiana zostały wydane w odstępie trzech lat! Obecnie dostępne są też polskie remiksy Ubuntu: Hoża Hawajka (bazuje na Ubuntu 8.04), Intrygująca Iranka (bazuje na Ubuntu 8.10), Hoża Hawajka (bazuje na Ubuntu 9.04) i Karmelkowy Koliberek (bazuje na Ubuntu 9.10).

Kubuntuubuntu_xpmacubuntu

Nie da się ukryć, że jeżeli chodzi o możliwości konfiguracyjne, to Linux zostawia daleko w tyle konkurencję. Można dostosować do swoich przyzwyczajeń praktycznie każdy element systemu, choć czasami może wymagać to odrobinę czasu i samozaparcia Canonical wyszło naprzeciw potrzebom posiadaczy tych małych notebooków i wydało Ubuntu w nowej wersji – Ubuntu Netbook Remix. nowy interfejs użytkownika dla dystrybucji Ubuntu Netbook Edition. Nosi on nazwę Unity i jest dostosowany do małych wyświetlaczy netbooków o niskiej rozdzielczości pionowej

Instalacyjny dysk CD zawiera wyłącznie Wolne Oprogramowanie: może być bezpłatnie ściągnięty z licznych mirrorów, można go instalować na dowolnej ilości stacji roboczych i przekazywać innym użytkownikom kopie tak często i w takich ilościach jak to tylko możliwe. Firma Canonical, jako jedyny opiekun wśród licznych odmian Linuksa, wysyła bezpłatnie płytki z dystrybucją wszystkim, którzy zgłoszą taką potrzebę. Obecnie dostępne są też polskie remiksy Ubuntu: Hoża Hawajka (bazuje na Ubuntu 8.04), Intrygująca Iranka (bazuje na Ubuntu 8.10), Hoża Hawajka (bazuje na Ubuntu 9.04) i Karmelkowy Koliberek (bazuje na Ubuntu 9.10) i Malinowa Mandarynka (bazuje na Ubuntu 10.10)

Ubuntu 10.10PL Malinowa Mandarynka. Podobnie jak poprzednie polskie edycje ta wersja to nic innego jak znane Ubuntu (tym razem w wersji 10.10 Maverick Meerkat), spolszczone i okodekowane tak, jak to tylko możliwe (bez kłopotu odtworzysz na nim prawie każdy format muzyczny - w tym ten najbardziej interesujący, obejrzysz prawie każdy film DVD, posłuchasz internetowego radia).

 

Free HotSpots

Serwis CB Radio

cb_radio


Projektowanie stron

portal_logo

GPS dla wszystkich

moving_map

Portal Demo

uniwer