Start Systemy Apple iOS
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Sunker Elite One

Sunker Elite One

 Nasza cena 
YOSAN PRO-110

YOSAN PRO-110

 Nasza cena 
ONWA K6122

ONWA K6122

 Nasza cena 
Midland 278

Midland 278

 Nasza cena 
 
Albrecht AE 4200

Albrecht AE 4200

 Nasza cena 
ALAN 199A

ALAN 199A

 Nasza cena 
ALAN 48 PLUS

ALAN 48 PLUS

 Nasza cena 
TTI TCB-881 DSS

TTI TCB-881 DSS

 Nasza cena 
Alan 109

Alan 109

 Nasza cena 
Harry III ASC

Harry III ASC

 Nasza cena 
Johnny III ASC

Johnny III ASC

 Nasza cena 
Alan 78 plus

Alan 78 plus

 Nasza cena 
...
Uwaga
 • Deklaracja prywatności

  Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją, oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo, że możemy umieścić te typy plików cookie na Waszym urządzeniu.

Apple iOS

ipad_desktopiOS – system operacyjny Apple Inc. dla urządzeń mobilnych iPhone, iPod touch oraz iPad. Obecna nazwa funkcjonuje od 7 czerwca 2010, wcześniej system był znany jako iPhone OS. System ten bazuje na systemie operacyjnym Mac OS X 10.5 i tym samym jądrze Darwin.

Wprowadzony 6 marca 2008, SDK ten jest udostępniony członkom programu deweloperskiego za darmo, natomiast aby móc publikować aplikacje konieczna jest coroczna opłata członkowska dla osób indywidualnych (USD $99) lub zakładowa (enterprise, USD $299). Oprogramowanie odpłatne wyprodukowane za jego pomocą może mieć ceny ustalone dowolnie przez jego autora, z czego 30% zostaje zainkasowane przez Apple Inc.. Oprogramowanie darmowe jest rozprowadzane bezpłatnie.

Wszelkie oprogramowanie jest indywidualnie dopuszczane do obiegu przez Apple Inc. i rozprowadzane z jednego repozytorium (App Store) centralnie tylko przez iTunes z obowiązkowym kryptograficznym podpisem potwierdzającym. Ten model dystrybucji, w prawdzie nie wolny, umożliwia zapobieganie rozprzestrzeniania złośliwego oprogramowania, a przy tym umożliwia centralnie rozpowszechnione naprawy i wycofania, a co za tym idzie, niespotykanie wysoki standard bezpieczeństwa i, w zamierzeniu, jakości dla ogółu użytkowników.

iOS składa się z 4 warstw abstrakcyjnych:

* Core OS - To najniższa warstwa w które celem jest interakcja między sprzętem a oprogramowaniem, w jego skład wchodzi jądro Darwin.

* Core Services - To rdzenny zestaw podstawowych bibliotek do zarządzania pracą aplikacji i wątków, obsługa sieci, obsługa bazy danych (SQLite) i inne, których działanie nie jest bezpośrednio widoczne przez użytkownika.

* Media - Ta warstwa zawierające obsługę obrazu i dźwięku, również odtwarzaniem wideo i obsługę formatów plików graficznych, w skład warstwy wchodzą znane biblioteki takie jak OpenGL, OpenAL czy Core Animation.

* Cocoa Touch - Jest to biblioteka interfejsu użytkownika wykorzystaniem ekranu dotykowego, co różni go od tradycyjnego Cocoa z systemu Mac OS X. W jego skład wchodzi również obsługa akcelerometru.

ipad wielozadaniowośćipad katalogiipad sterowanie

To on decyduje o najważniejszej kwestii związanej z używaniem tabletów – produktywności ich zastosowania. Do tej pory iPada można było traktować bardziej jak zabawkę; błyskotkę bardziej do niezwykle przyjemnej konsumpcji mediów oraz zabawy. Od 22 listopada 2010 r., wraz z aktualizacją do wersji 4.2, iPad stał się pełnoprawnym, produktywnym przenośnym komputerem-tabletem. Apple zyskał kolejną kolosalną przewagę nad konkurentami, którzy ciągle stają przed problemem jak w ogóle wydać tablety.

iOS 4.2 na iPada przynosi szereg niezwykłych udogodnień, wśród których najważniejszym wydają się być te, które czynią tablet Apple'a urządzeniem przystosowanym do produktywności, czyli – nieco upraszczając sprawę – dla klienta biznesowego. To:

 • wielozadaniowość (którą w przypadku systemu Apple'a traktować należy bardziej jako szybkie przełączanie pomiędzy aplikacjami z zapamiętanym miejscem wyjścia), tutaj – w tablecie – niezwykle przydatne,
 • nowa skrzynka e-mail, która łączy wiele kont w jeden menedżer do zarządzania pocztą,
 • AirPrint – czyli możliwość bezprzewodowego drukowania plików, zdjęć i dokumentów z iPada (choć bez możliwości podpięcia urządzeń TCP/IP)
 • foldery – czyli możliwość grupowania aplikacji w stosowne stosy,
 

Free HotSpots

Serwis CB Radio

cb_radio


Projektowanie stron

portal_logo

GPS dla wszystkich

moving_map

Portal Demo

uniwer