Start Systemy Windows 2000
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
Sunker Elite One

Sunker Elite One

 Nasza cena 
YOSAN PRO-110

YOSAN PRO-110

 Nasza cena 
ONWA K6122

ONWA K6122

 Nasza cena 
Midland 278

Midland 278

 Nasza cena 
 
Albrecht AE 4200

Albrecht AE 4200

 Nasza cena 
ALAN 199A

ALAN 199A

 Nasza cena 
ALAN 48 PLUS

ALAN 48 PLUS

 Nasza cena 
TTI TCB-881 DSS

TTI TCB-881 DSS

 Nasza cena 
Alan 109

Alan 109

 Nasza cena 
Harry III ASC

Harry III ASC

 Nasza cena 
Johnny III ASC

Johnny III ASC

 Nasza cena 
Alan 78 plus

Alan 78 plus

 Nasza cena 
...
Uwaga
  • Deklaracja prywatności

    Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją, oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo, że możemy umieścić te typy plików cookie na Waszym urządzeniu.

Windows 2000

Spis treści
Windows 2000
Strona 2
Wszystkie strony
win2000_logoPrzede wszystkim Windows 2000 to nie kolejna aktualizacja systemu Windows 95/98, Microsoft wyraźnie podkreśla, że jego najnowszy system operacyjny jest przeznaczony głównie dla użytkowników biznesowych. Jeśli komputera używasz częściej do pracy, Windows 2000 będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem, twoje dane będą o wiele bardziej bezpieczne niż w Windows 95/98, otrzymasz rozbudowane narzędzia zarządzania systemem oraz potężną stabilność (jak na produkty Microsoftu).


Z Windows 2000 ucieszysz się jeszcze bardziej jeżeli używasz notebooka, - zarządzanie energią, obsługa portów USB, i podczerwieni, możliwość korzystania z folderów sieciowych nawet bez podłączenia do sieci. Nowy Windows ucieszy cię również jeżeli w firmie potrzebujesz Ośrodka WWW, FTP, dzięki dołączonemu serwerowi IIS szybko stworzysz własny serwer WWW. Inaczej wygląda sytuacja jeżeli twój pecet służy wyłącznie jako centrum rozrywki, w takim przypadku Windows 95/98 będzie stanowić najlepsze rozwiązanie. Choć Windows 2000 zawiera DirectX 7.0 to nie wszystkie gry w tym systemie ruszą, a zwłaszcza te, które bezpośrednio odwołują się do sprzętu (kart graficznych). Bowiem jedyną z zalet technologii NT (a Windows 2000 jest właśnie na niej oparty), jest to że wszystkie operacje muszą być przeprowadzane za pośrednictwem systemu operacyjnego. Minimalne wymagania systemu Windows 2000 Professional to Pentium 133, 32MB RAM, i dysk 2GB z 700MB wolnego miejsca, karta graficzna min. 4MB AGP, Microsoft zaleca co najmniej 64MB RAM.
windows-2000Dobrze też posiadać dysk większy ni 2GB i procesor Pentium II/AMD K6-2 266MHz. Mimo iż Windows 2000 obsługuje dużo urządzeń peryferyjnych, jednak może się zdarzyć że masz sprzęt do którego system nie będzie posiadał sterownika podczas instalacji. Jeżeli nie jesteś pewien czy Windows 2000 będzie chodzić z twoim sprzętem, Microsoft przygotował listę zgodności HCL. Choć system Windows 2000 to następca raczej Windows NT 4.0 niż 98/95, to w przypadku obsługi sterowników jest bardziej podobny do Windows 98/95, oba wykorzystują technologię WDM (Win32 Driver Model) zamiast KMD (Kernel Model Driver), znaną z Windows NT, Podstawowa różnica polega na liczbie zadań jakie musi wykonać sterownik. W przypadku KMD jest on odpowiedzialny za całościową obsługę danego urządzenia - musi je rozpoznać, przypisać mu odpowiednie, np. przerwania, i wreszcie skonfigurować. W przypadku sterowników WDM wszystkie zadania związane z rozpoznaniem sprzętu i alokacją niezbędnych zasobów spadają na system operacyjny. Oczywiście pomiędzy WDM w Windows 98 i Windows 2000 występują pewne różnice. By je dostrzec, wystarczy zapoznać się z wymaganiami Microsoftu, które trzeba spełnić aby uzyskać świadectwo zgodności sprzętu i sterowników z Windows 2000. Sterowniki muszą m.in. pozwalać na dodawanie i usuwanie sprzętu z systemu bez ponownego uruchamiania komputera, oraz poprawnie obsługiwać wychodzenie ze stanu uśpienia.

Nie ulega wątpliwości że do końca roku 2000 pojawiły się sterowniki do większości popularnych urządzeń przeznaczonych dla Windows 2000.

Użytkownicy nagrywarek CD-R i CD-RW, DVD-R (SCSI, ATAPI) muszą pamiętać że podobnie jak w Windows NT 4.0 także do Windows 2000 nie jest dołączona biblioteka ASPI. Jej brak powoduje, że po próbie uruchomienia oprogramowania nagrywarki pojawi się jedynie komunikat o błędzie (prawdopodobnie niebieski ekran). Biblioteki te są czasami dołączane do oprogramowania nagrywającego, choć nie każdego. Z całą pewnością poprawnie działają biblioteki dostarczane przez firmę Adaptec, np. razem z programem Easy CD-Creator. Wiele modemów, które działa bez problemów pod Windows 98, może mieć poważne problemy pod przejściu na Windows 2000. Jest to wynikłe z dużej popularności najtańszych modemów. Dotychczas np. żaden modem firmy Zoltrix nie został umieszczony na liście zgodnego sprzętu. 

Free HotSpots

Serwis CB Radio

cb_radio


Projektowanie stron

portal_logo

GPS dla wszystkich

moving_map

Portal Demo

uniwer