Start Systemy openSUSE 10.3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
Sunker Elite One

Sunker Elite One

 Nasza cena 
YOSAN PRO-110

YOSAN PRO-110

 Nasza cena 
ONWA K6122

ONWA K6122

 Nasza cena 
Midland 278

Midland 278

 Nasza cena 
 
Albrecht AE 4200

Albrecht AE 4200

 Nasza cena 
ALAN 199A

ALAN 199A

 Nasza cena 
ALAN 48 PLUS

ALAN 48 PLUS

 Nasza cena 
TTI TCB-881 DSS

TTI TCB-881 DSS

 Nasza cena 
Alan 109

Alan 109

 Nasza cena 
Harry III ASC

Harry III ASC

 Nasza cena 
Johnny III ASC

Johnny III ASC

 Nasza cena 
Alan 78 plus

Alan 78 plus

 Nasza cena 
...
Uwaga
  • Deklaracja prywatności

    Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją, oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo, że możemy umieścić te typy plików cookie na Waszym urządzeniu.

openSUSE 10.3

novellsuseProjekt openSUSE jest ogólnoświatowym projektem prowadzonym przez społeczność a sponsorowanym przez firmę Novell. Zachęca do używania Linuksa we wszystkich dziedzinach oraz umożliwia bezpłatny i łatwy dostęp do dystrybucji openSUSE. Znajdziesz tu zarówno użytkowników jak i programistów, których wspólnym celem jest stworzenie najbardziej użytecznej i dopracowanej dystrybucji.


 
Bez względu na to czy używasz komputera do komunikacji z przyjaciółmi i krewnymi, czy też do zarządzania zdjęciami imuzyką, przeglądania stron WWW, pisania dokumentów, czy też potrzebujesz stworzyć sieć domową - openSUSE 10.2 to system, który będzie się do tego świetnie nadawał. Jest to najnowsze, stabilne wydanie openSUSE. Najlepszy wybór na komputer biurkowy, bądź domowy serwer.

W zasadzie trudno o polską dokumentację, ale jest szereg witryn w języku polskim, które zawierają dostatecznie dużo informacji na temat instalacji, konfiguracji oraz użytkowania.

Znajomość języka angielskiego lub innych zachodnioeuropejskich jest bardzo wskazana gdyż cała obcojęzyczna dokumentacja jesto  gólnie dostępna i niezbędna podczas zaawansowanej pracy.

Profesjonalna wersja SUSE Linux Enterprise Desktop 10 dostępna wsprzedaży (około 120 zł) zawiera podręcznik dla początkujących w języku polskim.

Instalacja systemu jest w zasadzie bardzo trywialna. Pierwsze ekrany są w języku angielskim ale po szczęśliwym przebrnięciu tego etapu dalszy ciąg odbywa się po polsku. Na stronach społecznościowych znajdują się dobrze opracowane przewodniki z ekranami pomocy.

Czytałem ostatnio różne fora dyskusyjne na temat problemów zinstalacją openSuse i zastanawiałem się jaki jest odsetek nieudanych lub problematycznych instalacji. Chyba nie taki wielki skoro popularność systemu jest taka duża. Rzeczywiście każ dataka nieudana próba może zniechęcić do dalszych prób.Niewątpliwie istnieją konfiguracje sprzętowe, na których zainstalowanie systemu jest problematyczne albo wymagające zaawansowanej wiedzy. Warto zatem sprawdzić w dokumentacji czysprzęt którym dysponujemy jest kompatybilny. Przeprowadzałem instalacje na różnych komputerach i muszę przyznać że nie miałem wielkich problemów o jakich czytam na forach użytkowników.Komfortową sytuacją jest posiadanie osobnego komputera o minimalnych parametrach jakie stawia nam system i doskonalenie na nim swoich umiejętności. Dzisiaj na rynku taki komputer można nabyć za kilkaset złotych.

Ostatnio zainstalowałem openSuse na maszynie CPU Cel. 633 MHz,RAM 256 MB, HD 9GB, VGA ATI 3D, NIC 3COM. Instalacja trwała ponadgodzinę a aktualizacja po instalacji drugą (przez Internetu 1MB/s).System pracuje wystarczająco szybko aby korzystać z jegopodstawowych programów. Osobiście używam w domu dwóch systemów wtym jeden to openSuse i muszę powiedzieć że nie odczuwam najmniejszego dyskomfortu w zakresie hardware-u czy oprogramowania.Oczywiście komputer jest bardziej współczesny niż ten opisywany.Wszystko działa doskonale co świadczy o tym że system jest bardzo dobry a o ilości darmowego oprogramowania już nie wspomnę.

Ostatnie wieści na temat walki z pirackim oprogramowaniem utwierdzają, że warto zrezygnować z nielegalnej wersji systemu operacyjnego na korzyść właśnie openSuse gdyż jest toniewątpliwie doskonały system dla początkujących a w dalszej perspektywie dla zaawansowanych użytkowników.

Kilka ekranów z openSUSE po kilku prostych zabiegach upiększających

suse11scr1suse11scr2suse11scr3

Pulpit openSUSE po instalacji Pulpit jak VISTA z bajerami Czyżnie podobnie jak w Windows Kilka uruchomionych programów


 

Free HotSpots

Serwis CB Radio

cb_radio


Projektowanie stron

portal_logo

GPS dla wszystkich

moving_map

Portal Demo

uniwer