Start Systemy Microsoft Vista
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
Sunker Elite One

Sunker Elite One

 Nasza cena 
YOSAN PRO-110

YOSAN PRO-110

 Nasza cena 
ONWA K6122

ONWA K6122

 Nasza cena 
Midland 278

Midland 278

 Nasza cena 
 
Albrecht AE 4200

Albrecht AE 4200

 Nasza cena 
ALAN 199A

ALAN 199A

 Nasza cena 
ALAN 48 PLUS

ALAN 48 PLUS

 Nasza cena 
TTI TCB-881 DSS

TTI TCB-881 DSS

 Nasza cena 
Alan 109

Alan 109

 Nasza cena 
Harry III ASC

Harry III ASC

 Nasza cena 
Johnny III ASC

Johnny III ASC

 Nasza cena 
Alan 78 plus

Alan 78 plus

 Nasza cena 
...
Uwaga
  • Deklaracja prywatności

    Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją, oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo, że możemy umieścić te typy plików cookie na Waszym urządzeniu.

Microsoft Vista

Spis treści
Microsoft Vista
Strona 2
Strona 3
Strona 4
Wszystkie strony
logo_windows_vistaMicrosoft Windows Vista (Windows NT 6.0) to kolejna edycja systemu Windows firmy Microsoft (do 22 lipca 2005 znany był jedynie pod nazwą kodową Longhorn). Następca systemu Windows XP. Hasło reklamowe systemu to Clear Confident Connected, czyli Przejrzysty Pewny Połączony. Do nowości w Vista należy między innymi Windows Presentation Foundation (WPF, Avalon) i Windows Communication Foundation (WCF, Indigo). Miał się tam znaleźć także nowy system plików, WinFS, projekt ten został jednak porzucony.
 W momencie premiery systemu Windows Vista WinFS miał status beta, a jego finalna wersja pojawi się jako uaktualnienie systemu prawdopodobnie w trzecim kwartale 2007 roku w pakiecie serwisowym (Service Pack). Wszystkie te trzy elementy zostaną zebrane pod wspólną nazwą WinFX. Z nowości dostępny również całkowicie nowy wygląd, bazujący na silniku Aero. Została dodana obsługa nagrywania płyt DVD.
Oprócz znanej z Windows XP SP2 Zapory systemu Windows dołączony do systemu został także program chroniący przed spyware (dostępny jako darmowy dodatek dla systemów XP i Server 2003) o nazwie Windows Defender (dawniej Microsoft Windows AntiSpyware (Beta)), tworzony na podstawie programu GIANT AntiSpyware firmy Giant Company Software Inc., wykupionej przez Microsoft Corporation 16 grudnia 2004. 10 czerwca 2003.
Inną nowością będą trójstopniowo (zamiast dwustopniowo) limitowane konta, dzięki którym będzie można lepiej dopasować poziom uprawnień do użytkownika. Nowy rodzaj kont, Least Privileged User Account (LUA), któremu zawdzięczamy trójstopniowe uprawnienia, jest najbardziej ograniczony i sprowadza się do jedynie podstawowych uprawnień, takich jak korzystanie z Internetu (jest możliwe odcięcie takiemu użytkownikowi dostępu do niektórych stron), czy eksploracja jego własnych folderów.
Zostanie wprowadzony nowy model aktualizacji tzw. hot patching, gdzie poprawki będą wprowadzane bez restartowania systemu.
Ciekawą funkcjonalnością jest wbudowane w niektóre edycje systemu rozwiązanie Bitlocker pozwalające na szyfrowanie całych partycji. Szyfrowanie to wykorzystuje sprzętowe moduły TPM.
Porównanie wersji
Wybór odpowiedniej wersji będzie zależał od potrzeb i funkcji niezbędnych dla każdego użytkownika. Poniżej przedstawiono zestawienie wszystkich najważniejszych cech oraz krótką charakterystykę każdego produktu. Warto też sprawdzić czy nasz komputer spełnia minimalne wymagania systemowe.
Wybierz kolejno miniatury od lewej do prawej w celu zapoznania sie z głównymi cechami systemu

vistaHBboxWindows Vista Home Basic
jest wydaniem przeznaczonym do podstawowych zastosowań domowych. Jeśli chcesz korzystać z komputera tylko do wykonywania prostych zadań, takich jak przeglądanie Internetu, wysyłanie i odbieranie poczty e-mail lub oglądanie zdjęć, wydanie Windows Vista Home Basic może być właściwym rozwiązaniem. Nie ma ono takich zalet, jak wydanie Windows Vista Home Premium, ale na pewno ułatwia korzystanie z komputera i sprawia, że całe środowisko komputerowe jest bardziej bezpieczne niż system Windows XP.

Pierwszą rzeczą, którą można zauważyć w edycji Windows Vista Home Basic, jest łatwe wyszukiwanie programów i plików. Dzięki funkcji błyskawicznego przeszukiwania komputera można szybko przeszukać wszystkie dokumenty, wiadomości e-mail, zdjęcia i inne pliki. Wyniki wyszukiwania są organizowane w sposób ułatwiający użytkownikowi ich wyświetlanie. Jeśli dołożymy do tego funkcję wyszukiwania w sieci Web programu Windows Internet Explorer 7 dostępnego w systemie Windows Vista, okaże się, że teraz można spędzać mniej czasu na szukaniu niezbędnych informacji lub plików, a więcej na ważniejszych czynnościach.
Dzięki automatycznym zabezpieczeniom przed złośliwym oprogramowaniem i fałszywymi witrynami sieci web dostępnym w systemie Windows Vista Home Basic użytkownik i jego rodzina mogą teraz pewniej korzystać z komputera. Ponadto rodzice mogą korzystać z wbudowanych funkcji kontroli i mieć pewność, że dzieci są właściwie chronione przed nieodpowiednimi treściami, a ich komputery są używane zgodnie z przeznaczeniem.
Konfigurowanie nowego komputera w systemie Windows Vista Home Basic jest tak łatwe, jak nigdy dotąd, dzięki funkcjom umożliwiającym proste przeniesienie wszystkich danych i ustawień ze starego sprzętu na nowy. Ponadto technologia, która sprawi, że system będzie działać szybko i niezawodnie, zapewni Ci spokój na wiele lat. 

Free HotSpots

Serwis CB Radio

cb_radio


Projektowanie stron

portal_logo

GPS dla wszystkich

moving_map

Portal Demo

uniwer