Start Systemy Microsoft Vista
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Sunker Elite One

Sunker Elite One

 Nasza cena 
YOSAN PRO-110

YOSAN PRO-110

 Nasza cena 
ONWA K6122

ONWA K6122

 Nasza cena 
Midland 278

Midland 278

 Nasza cena 
 
Albrecht AE 4200

Albrecht AE 4200

 Nasza cena 
ALAN 199A

ALAN 199A

 Nasza cena 
ALAN 48 PLUS

ALAN 48 PLUS

 Nasza cena 
TTI TCB-881 DSS

TTI TCB-881 DSS

 Nasza cena 
Alan 109

Alan 109

 Nasza cena 
Harry III ASC

Harry III ASC

 Nasza cena 
Johnny III ASC

Johnny III ASC

 Nasza cena 
Alan 78 plus

Alan 78 plus

 Nasza cena 
...
Uwaga
 • Deklaracja prywatności

  Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją, oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo, że możemy umieścić te typy plików cookie na Waszym urządzeniu.

Microsoft Vista

Spis treści
Microsoft Vista
Strona 2
Strona 3
Strona 4
Wszystkie strony
logo_windows_vistaMicrosoft Windows Vista (Windows NT 6.0) to kolejna edycja systemu Windows firmy Microsoft (do 22 lipca 2005 znany był jedynie pod nazwą kodową Longhorn). Następca systemu Windows XP. Hasło reklamowe systemu to Clear Confident Connected, czyli Przejrzysty Pewny Połączony. Do nowości w Vista należy między innymi Windows Presentation Foundation (WPF, Avalon) i Windows Communication Foundation (WCF, Indigo). Miał się tam znaleźć także nowy system plików, WinFS, projekt ten został jednak porzucony.
 W momencie premiery systemu Windows Vista WinFS miał status beta, a jego finalna wersja pojawi się jako uaktualnienie systemu prawdopodobnie w trzecim kwartale 2007 roku w pakiecie serwisowym (Service Pack). Wszystkie te trzy elementy zostaną zebrane pod wspólną nazwą WinFX. Z nowości dostępny również całkowicie nowy wygląd, bazujący na silniku Aero. Została dodana obsługa nagrywania płyt DVD.
Oprócz znanej z Windows XP SP2 Zapory systemu Windows dołączony do systemu został także program chroniący przed spyware (dostępny jako darmowy dodatek dla systemów XP i Server 2003) o nazwie Windows Defender (dawniej Microsoft Windows AntiSpyware (Beta)), tworzony na podstawie programu GIANT AntiSpyware firmy Giant Company Software Inc., wykupionej przez Microsoft Corporation 16 grudnia 2004. 10 czerwca 2003.
Inną nowością będą trójstopniowo (zamiast dwustopniowo) limitowane konta, dzięki którym będzie można lepiej dopasować poziom uprawnień do użytkownika. Nowy rodzaj kont, Least Privileged User Account (LUA), któremu zawdzięczamy trójstopniowe uprawnienia, jest najbardziej ograniczony i sprowadza się do jedynie podstawowych uprawnień, takich jak korzystanie z Internetu (jest możliwe odcięcie takiemu użytkownikowi dostępu do niektórych stron), czy eksploracja jego własnych folderów.
Zostanie wprowadzony nowy model aktualizacji tzw. hot patching, gdzie poprawki będą wprowadzane bez restartowania systemu.
Ciekawą funkcjonalnością jest wbudowane w niektóre edycje systemu rozwiązanie Bitlocker pozwalające na szyfrowanie całych partycji. Szyfrowanie to wykorzystuje sprzętowe moduły TPM.
Porównanie wersji
Wybór odpowiedniej wersji będzie zależał od potrzeb i funkcji niezbędnych dla każdego użytkownika. Poniżej przedstawiono zestawienie wszystkich najważniejszych cech oraz krótką charakterystykę każdego produktu. Warto też sprawdzić czy nasz komputer spełnia minimalne wymagania systemowe.
Wybierz kolejno miniatury od lewej do prawej w celu zapoznania sie z głównymi cechami systemu

vistaHBboxWindows Vista Home Basic
jest wydaniem przeznaczonym do podstawowych zastosowań domowych. Jeśli chcesz korzystać z komputera tylko do wykonywania prostych zadań, takich jak przeglądanie Internetu, wysyłanie i odbieranie poczty e-mail lub oglądanie zdjęć, wydanie Windows Vista Home Basic może być właściwym rozwiązaniem. Nie ma ono takich zalet, jak wydanie Windows Vista Home Premium, ale na pewno ułatwia korzystanie z komputera i sprawia, że całe środowisko komputerowe jest bardziej bezpieczne niż system Windows XP.

Pierwszą rzeczą, którą można zauważyć w edycji Windows Vista Home Basic, jest łatwe wyszukiwanie programów i plików. Dzięki funkcji błyskawicznego przeszukiwania komputera można szybko przeszukać wszystkie dokumenty, wiadomości e-mail, zdjęcia i inne pliki. Wyniki wyszukiwania są organizowane w sposób ułatwiający użytkownikowi ich wyświetlanie. Jeśli dołożymy do tego funkcję wyszukiwania w sieci Web programu Windows Internet Explorer 7 dostępnego w systemie Windows Vista, okaże się, że teraz można spędzać mniej czasu na szukaniu niezbędnych informacji lub plików, a więcej na ważniejszych czynnościach.
Dzięki automatycznym zabezpieczeniom przed złośliwym oprogramowaniem i fałszywymi witrynami sieci web dostępnym w systemie Windows Vista Home Basic użytkownik i jego rodzina mogą teraz pewniej korzystać z komputera. Ponadto rodzice mogą korzystać z wbudowanych funkcji kontroli i mieć pewność, że dzieci są właściwie chronione przed nieodpowiednimi treściami, a ich komputery są używane zgodnie z przeznaczeniem.
Konfigurowanie nowego komputera w systemie Windows Vista Home Basic jest tak łatwe, jak nigdy dotąd, dzięki funkcjom umożliwiającym proste przeniesienie wszystkich danych i ustawień ze starego sprzętu na nowy. Ponadto technologia, która sprawi, że system będzie działać szybko i niezawodnie, zapewni Ci spokój na wiele lat.


System Windows Vista Home Basic po prostu daje użytkownikowi podstawowe narzędzia do zastosowań domowych.
Zalecane wymagania systemowe:

 • 32-bitowy (x86) lub 64-bitowy (x64) procesor o szybkości 1 GHz,
 • 512 MB pamięci systemowej,
 • dysk twardy o pojemności 20 GB oraz 15 GB wolnego miejsca,
 • obsługa grafiki DirectX 9 i 32 MB pamięci na karcie graficznej,
 • stacja dysków DVD-ROM,
 • karta dźwiękowa,
 • dostęp do Internetu (może być płatny).

Faktyczne wymagania dotyczące produktu i jego funkcje zależą od konfiguracji systemu. Doradca uaktualnienia systemu Windows Vista może pomóc określić, jakie funkcje i które wydanie systemu Windows Vista będą działać prawidłowo na danym komputerze.
Minimalne wymagania systemowe
Jeśli komputer spełnia tylko wymagania minimalne, niektóre funkcje produktu nie są dostępne.

 • procesor 800 MHz i 512 MB pamięci systemowej,
 • dysk twardy o pojemności 20 GB oraz 15 GB wolnego miejsca,
 • obsługa grafiki Super VGA,
 • stacja dysków CD-ROM.

Wersja systemu Windows Vista Home Basic N ma te same funkcje, co system Windows Vista Home Basic, z tą różnicą że nie zawiera programu Windows Media Player i pokrewnych technologii, np. Windows Movie Maker. Dlatego trzeba będzie zainstalować odtwarzacz multimedialny w celu odtwarzania i tworzenia dysków CD audio, plików multimedialnych lub osobistych filmów; organizowania biblioteki multimediów; tworzenia list odtwarzania; przesyłania plików do przenośnych odtwarzaczy multimedialnych; udostępniania zdjęć w sieci domowej i innych zadań związanych z funkcjami odtwarzacza multimedialnego.
Producenci mogą instalować fabrycznie odtwarzacze multimedialne innych producentów na komputerach z systemem Windows Vista Home Basic N. Klienci mogą także we własnym zakresie instalować takie programy produkcji firmy Microsoft lub innych firm.

vistaHPboxWindows Vista Home Premium
Windows Vista Home Premium to wydanie, które zarówno w domu, jak i w podróży zapewnia użytkownikom komputerów większą łatwość użycia, lepsze zabezpieczenia i więcej rozrywki
Oto preferowane wydanie systemu Windows dla domowych komputerów stacjonarnych i przenośnych. Zarówno w domu, jak i w trakcie podróży system Windows Vista Home Premium zapewnia użytkownikowi komputera produktywność i rozrywkę. W skład systemu wchodzi program Windows Media Center, co powala użytkownikowi łatwiej cieszyć się cyfrowymi zdjęciami , telewizją, filmami i muzyką. Ponadto niespotykany dotąd poziom zabezpieczeń i niezawodności komputera daje użytkownikowi poczucie spokoju. Wszystkie cechy systemu Windows Vista Home Premium sprawiają, że przyjemność korzystania z domowego komputera osiąga zupełnie nowy wymiar.
Pierwszym przełomowym rozwiązaniem jest projekt systemu, który ułatwia codzienne wykorzystanie komputera. Interfejs Windows Aero pozwala doświadczyć dynamicznych odbić światła, płynnych animacji i przezroczystych pasków menu o wyglądzie przypominającym szkło, oferując także nowy, trójwymiarowy układ przełączania się pomiędzy otwartymi oknami. Możliwości błyskawicznego przeszukiwania komputera oraz nowe sposoby organizowania informacji pozwalają użytkownikowi szybko odnajdywać i wykorzystywać wiadomości e-mail, dokumenty, zdjęcia, muzykę i inne rodzaje poszukiwanych informacji.


Pulpit Visty
System Windows Vista Home Premium pomaga także lepiej niż w przypadku starszych wersji systemu Windows zabezpieczyć dane osobowe użytkownika i komputer oraz zapewnić jego rodzinie lepszą ochronę podczas korzystania z komputera. Przykładem może być program Windows Internet Explorer 7 w systemie Windows Vista, który zawiera funkcje automatycznej ochrony przed złośliwym oprogramowaniem i fałszywymi witrynami sieci Web, pozwalając poczuć się pewniej podczas korzystania z Internetu. System Windows Vista Home Premium umożliwia także automatyczne tworzenie kopii zapasowych plików, na przykład cennych zdjęć cyfrowych, muzyki, filmów, dokumentów itp., dzięki czemu użytkownik może odprężyć się i skoncentrować na najważniejszych dla siebie sprawach. Dzięki wbudowanym funkcjom ochrony rodzicielskiej rodzice mogą ponadto mieć pewność, że ich dzieci korzystają komputera w odpowiedni i bardziej bezpieczny sposób.
A co z zabawą? Najważniejszym udoskonaleniem systemu Windows Vista Home Premium jest ogromna poprawa w zakresie wykorzystania komputera do rozrywki cyfrowej. Program Windows Media Center ułatwia organizowanie i korzystanie ze zdjęć, muzyki, dysków DVD, nagranych programów TV i rodzinnych filmów. Dzięki bezprzewodowemu połączeniu sieciowemu konsoli Xbox 360 z komputerem można teraz oglądać pozycje rozrywkowe na ekranie monitora lub nawet przed telewizorem w salonie¹,². System Windows Vista Home Premium pozwala bez trudu nagrywać profesjonalnie wyglądające dyski DVD z pokazami zdjęć i domowymi filmami, które można następnie w dowolnym momencie odtworzyć dla rodziny i znajomych, korzystając z odtwarzacza DVD lub komputera. Możliwości systemu Windows Vista Home Premium w połączeniu z doskonałą obsługą gier i muzyki zmieniają komputer w prawdziwe domowe centrum rozrywki.
Użytkownicy potrzebujący komputerów, które sprawdzają się podczas podróży, docenią rozwiązania systemu Windows Vista Home Premium pozwalające w pełni wykorzystać potencjał komputerów przenośnych. Umożliwia on uproszczone zarządzanie energią, łatwiejsze korzystanie z sieci bezprzewodowych i sprawniejszą synchronizację z urządzeniami zapewniającymi użytkownikowi łączność. Ogromna elastyczność tego systemu pozwala nawet rysować i pisać odręcznie na ekranie komputera Tablet PC, a także w pełni wykorzystywać możliwości rozrywki, jakie zapewnia program Windows Media Center, bez względu na to, czy użytkownik podróżuje, siedzi w kawiarni czy wypoczywa na kanapie. Korzystanie z komputera przenośnego zyskało nowe oblicze.
System Windows Vista Home Premium sprawia także, że konfiguracja i konserwacja nowego komputera stają się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. System ten oferuje nowe funkcje, które ułatwiają transfer danych i ustawień ze starego komputera do nowego, a także technologie pozwalające zapewnić jego szybkie i niezawodne działanie.
Niezależnie od tego, czy chodzi o sprawdzenie bilansu na koncie, naukę przy użyciu komputera przenośnego, obejrzenie filmu pobranego z Internetu lub zarejestrowanego na dysku czy też udostępnienie znajomym ulubionych zdjęć na samodzielnie nagranym dysku DVD — w przypadku korzystania z komputera z systemem Windows Vista Home Premium związane z tym wrażenia będą zawsze o wiele lepsze.

vistaBboxWindows Vista Business
Najlepszy wybór dla firmy — dziś i jutro
Windows Vista Business jest pierwszym systemem operacyjnym Windows opracowanym specjalnie z myślą o spełnieniu wymagań małych firm. Podnieś wydajność przedsiębiorstwa dzięki oszałamiającemu i ulepszonemu, a zarazem prostemu w użyciu interfejsowi użytkownika, ułatwiającemu wyszukiwanie i odnajdywanie potrzebnych informacji na komputerze i w sieci. Nowe funkcje zabezpieczeń gwarantują użytkownikowi kontrolę nad systemem, co umożliwia ochronę kluczowych, ważnych dla firmy informacji oraz budowanie zaufania klientów.
Rozwijające się firmy, których pracownicy są w ciągłym ruchu, mogą łatwo pozostawać w kontakcie w biurze i poza nim dzięki zoptymalizowanym funkcjom mobilnym. System Windows Vista Business sprawia, że wszystko to działa, a użytkownik spędza mniej czasu na rozwiązywaniu problemów związanych z obsługą technologii i może poświęcić więcej czasu na skuteczną realizację celów biznesowych. System Windows Vista Business po prostu ułatwia zarządzaniem łącznością pracowników z siecią oraz daje pewność, że będą oni mogli wydajniej wykorzystać komputery w biurze i poza nim. Przygotuj się na przyszłe wyzwania i połóż fundamenty pod rozwiązania informatyczne, których firma potrzebuje teraz i których będzie potrzebować w przyszłości.


Pulpit Visty

Wersja systemu Windows Vista Business N ma te same funkcje, co system Windows Vista Business, z tą różnicą, że nie zawiera programu Windows Media Player i pokrewnych technologii, np. Windows Movie Maker. Dlatego trzeba będzie zainstalować odtwarzacz multimedialny w celu odtwarzania i tworzenia dysków CD audio, plików multimedialnych lub osobistych filmów; organizowania biblioteki multimediów; tworzenia list odtwarzania; przesyłania plików do przenośnych odtwarzaczy multimedialnych; udostępniania zdjęć w sieci domowej i innych zadań związanych z funkcjami odtwarzacza multimedialnego. Wpływa to także na inne funkcje, jak np. Centrum synchronizacji i Zasady grupy.
Producenci mogą instalować fabrycznie odtwarzacze multimedialne innych producentów na komputerach z systemem Windows Vista Business N. Klienci mogą także we własnym zakresie instalować takie programy produkcji firmy Microsoft lub innych firm.

vistaUboxWindows Vista Ultimate

Najlepszy wybór dla firmy — teraz i w przyszłości
Jeśli szukasz kompleksowego rozwiązania, które zaspokoi wszystkie potrzeby, pozwalając na przykład płynnie przechodzić od pracy do zabawy, to Windows Vista Ultimate stanowi odpowiedni wybór. To wydanie systemu Windows Vista w ramach pojedynczego produktu oferuje zaawansowaną infrastrukturę dla firm, funkcje mobilnej produktywności i doskonałej jakości domową rozrywkę cyfrową.
System Windows Vista Ultimate wyposażony jest we wszystkie funkcje wydania Windows Vista Home Premium, w tym programy Windows Media Center, Windows Movie Maker z obsługą standardu HD oraz Windows DVD Maker. Oferuje on także funkcje wydania Windows Vista Business, takie jak obsługa sieci firmowych, scentralizowane narzędzia zarządzania oraz zaawansowane funkcje tworzenia kopii zapasowych. Ponadto system Windows Vista Ultimate jest wyposażony we wszystkie nowe funkcje zabezpieczeń i ochrony danych, dzięki którym Windows Vista wyznacza zupełnie nową jakość w dziedzinie niezawodności.
Windows Vista Ultimate oferuje także obsługę wszystkich nowych funkcji mobilnych systemów Windows Vista, w tym technologię Windows Tablet i technologie Touch, technologię Windows SideShow, Centrum mobilności w systemie Windows i innych nowych, zaawansowanych funkcji mobilnych.
Windows Vista Ultimate jest jedynym rozwiązaniem dla użytkowników potrzebujących pojedynczego komputera, który spełni ich wszystkie wymagania związane z pracą, podróżami i rozrywką, lub chcących po prostu mieć pewność, że korzystają z najlepszych produktów.

 

Free HotSpots

Serwis CB Radio

cb_radio


Projektowanie stron

portal_logo

GPS dla wszystkich

moving_map

Portal Demo

uniwer